Paktum a Gazdaság- és Foglalkoztatásfejlesztésért Heves megyében

Üdvözöljük honlapunkon, amelyen a TOP_PLUSZ-3.1.1-21-HE1-2022-00002 kódszámú „Paktum a Gazdaság- és Foglalkoztatásfejlesztésért Heves megyében” című projektről kaphat hasznos információkat

További Oldalaink

Agria Térségfejlesztési Kft Főoldal

Vállalatunk főoldalán az Agria Térségfejlesztési Nonprofit Kft. csapatáról és tevékenységeiről olvashat bővebben

TOP-1.5.1-20-2020-00007 Projekt Oldal

A 2021-27 tervezési időszak projektszintű előkészítése az Agria Térségfejlesztési Nonprofit Kft-nél

A Projekt Rövid Bemutatása

Paktum a Gazdaság- és Foglalkoztatásfejlesztésért Heves megyében

A projekt címe: „Paktum a Gazdaság- és Foglalkoztatásfejlesztésért Heves megyében”

Az operatív program megnevezése: Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz (TOP Plusz)

A projekt azonosítószáma: TOP_Plusz-3.1.1-21-HE1-2022-00002

A projekt teljes forrása: 2 335 000 000 Ft

A támogatás mértéke: 100%

A megvalósítás időtartama: 2022. február 1. – 2027. január 31.

Konzorciumi tagok:

  • Heves Vármegye Önkormányzata (Konzorciumvezető)
  • Heves Vármegyei Kormányhivatal
  • Agria Térségfejlesztési Nonprofit Kft.

A támogatásban részesülők várható létszáma összesen: 1432 fő

  • Programban résztvevő inaktív személyek száma: 150 fő
  • Programban résztvevő munkanélküliek száma: 1282 fő

A program elhagyásának időpontjában foglalkoztatásban – beleértve az önfoglalkoztatást – álló résztvevők száma: 808 fő

A foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési együttműködések a térségi gazdaságot a munkaerőkereslet és -kínálat összehangolásával, a munkaerőpiaci szereplők (önkormányzatok, vállalkozások, civil szféra) együttműködésével, foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési programok koordinálásával és a vállalkozások munkaerőigényének aktív munkaerőpiaci eszközökön keresztül történő támogatásával kívánják fejleszteni.

A Heves Megyei Gazdaság- és Foglalkoztatásfejlesztési Együttműködési Program területi hatálya Heves vármegye teljes területére kiterjed, beleértve Eger Megyei Jogú Város területét is. A foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési együttműködések keretében rendelkezésre álló forrás a 2021–2027-es időszakban a 30 év feletti álláskeresők és inaktívak elhelyezkedését segíti, és személyre szabott szolgáltatásokkal, támogatási formákkal kívánja elérni a munkanélküliek munkaerőpiacra való be-, illetve visszajutását.

A Heves Megyei Foglalkoztatási Paktum létrahozása szándékaink szerint elősegíti településeink megtartó erejét, a vidéki életmód fenntarthatóságát. Fontos, hogy konkrét eredményekkel is járuljunk hozzá a foglalkoztatási aktivitás növeléséhez, a munkahelyek teremtéséhez.

A konzorcium vezetője a Heves Vármegye Önkormányzata (Hivatala bevonásával), amely apparátus döntően a projekt előkészítését, a Foglalkoztatási Paktum együttműködésének megújítását és működtetését, továbbá Heves vármegye gazdasági fejlődésének megtartása és a versenyképesség javítása érdekében befektetésösztönzéshez kapcsolódó feladatellátást is végez.

A Heves Vármegyei Kormányhivatal elsődleges feladata a teljes támogatási keret nagy részét kitevő – a projekt forrásainak döntő része -, a célcsoport képzéséhez és foglalkoztatásához kapcsolódó tevékenységek ellátása: a képzésben történő részvétel támogatása, elhelyezkedést segítő támogatások nyújtása (bértámogatás / bérköltség támogatás, önfoglalkoztatóvá válás támogatása), munkaerő-piaci szolgáltatások nyújtása. A szakmai feladatok jelentős részének megvalósítását a járási hivatalok foglalkoztatási osztályai végzik: számos szolgáltatással és támogatással igyekszik megkönnyíteni az álláskeresést és a munkába állást, valamint végzi az álláskeresési támogatások megállapításával és számfejtésével kapcsolatos feladatokat, valamint részt vesz a közfoglalkoztatással kapcsolatos feladatok ellátásában.

Az Agria Térségfejlesztési Nonprofit Kft. teljeskörű projektmenedzsment tevékenységet végez; működteti a Paktumirodát, amely iroda a projekt szakmai koordinációját, valamint operatív működését látja el. A Paktumiroda munkatársai főként a partneri kapcsolattartás, vállalkozói kapcsolattartás feladatait végzik, információkat gyűjtenek, továbbítanak, valamint tájékoztatást adnak a potenciális munkavállalók és munkáltatók számára a támogatási lehetőségekről; közvetítik a feltárt problémákat a releváns szakmai szervezetek és hatóságok felé.